Відвідувачі з порушеннями зору на екскурсії в музеї

Аудіоекскурсія для людей з порушеннями зору

18 Грудня 2020

Карантинні обмеження спонукають культурні інституції до пошуків нових шляхів спілкування з аудиторією, тому тепер Музей Голодомору можна відвідати також онлайн. 

Цього разу ми пропонуємо аудіоекскурсію для відвідувачів, що мають порушення зору.

На цю ідею нас надихнула робота з адаптації екскурсії для незрячих відвідувачів під час проєкту «Дотик на пам’ять» (за підтримки УКФ). Аудіоекскурсія розміщена на сайті музею, що стало продовженням ще одного цьогорічного проєкту, реалізованого за підтримки УКФ, «Доступний сайт — доступний музей».

Тривалість екскурсії становить 35 хвилин. Вона містить аудіодескрипцію експонатів та музейного простору, аудіофрагменти свідчень очевидців Голодомору та короткий виклад історії геноциду 1932-1933 років.

Текст адаптувала Галина Голубєва, екскурсію озвучила Тетяна Сопронюк, а записала — Любов Мартинець, фрагменти свідчень підбирала Ольга Вигодованець.

Ми вдячні науковцю Андрію Зелінському за консультації та тестування аудіоекскурсії, а також учасникам віртуального клубу Київського центру незрячих, на одній із зустрічей якого відбулась апробація аудіоекскурсії.

Для відвідувачів з порушеннями зору в нашій експозиції представлені фрагменти документів, записаних шрифтом Брайля, тактильні макети та зображення, що супроводжуються QR-кодами з посиланнями на аудіодескрипцію експонатів.

Ми завжди раді нашим відвідувачам онлайн та офлайн. 

До зустрічі в Музеї Голодомору!